خدمات سئو و بهینه سازی سایت با وب آقا

خدمات سئو و بهینه سازی سایت با وب آقا

خدمات سئو و بهینه سازی سایت، به عنوان مهمترین بخش بعداز طراحی سایت برای شرکت ها و کسب و کارها محسوب می شود. سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engines Optimization می باشد که به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل نیز هست.

در حال حاضر روش های قرار گرفتن در رتبه های بالای لیست نتایج موتورهای جستجو، به یک علم نوین تبدیل شده است. در واقع دلیل اصلی این موضوع این است که بیشتر بازدیدکنندگان واقعی، وب سایت های مورد نظر خود را از طریق موتورهای جستجو می یابند. در اصل خدمات سئو و بهینه سازی سایت به بهینه ساختن یک وب سایت کمک می کند و از این طریق می توانید وب سایت خود را به همگان معرفی کنید؛ سئو اصول و قواعدی دارد که فرد سئوکار با بکارگیری آن ها در وب سایت می تواند به بهبود رتبه یک وب سایت در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک نماید. این موضوع سبب بازدید بیشتر از سوی کاربران و جذب بیشتر مخاطبان می شود.

هدف از سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا لازم است بهینه سازی سایت انجام شود؟ هدف از سئو چیست؟ آیا لازم است پس از طراحی وب سایت بهینه سازی سایت انجام شود؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که در حال حاضر بیش از 85 درصد از بازدیدکنندگان سایت ها از طریق جستجوی کلمات کلیدی هدف خود وارد وب سایت ها می شوند؛ این موضوع اهمیت بهینه سازی سایت و سئو را مشخص می کند. پس اگر تولید کننده محصول یا ارائه دهنده خدمات هستید باید قبل از هر چیز یک وب سایت داشته باشید. سپس باید وب سایت شما بهینه سازی شود. در این صورت با هدف قرار دادن عبارات کلیدی می توانید در نتایج جستجوی کاربران ظاهر شوید. تنها از این طریق می توانید تبلیغات خود را نیز انجام دهید. در نتیجه بهینه سازی سایت و سئو به طور مستقیم بر میزان فروش وب سایت و در نتیجه درآمد شما اثرگذار است.

روش های خدمات سئو و بهینه سازی سایت کدامند؟

بهینه سازی سایت و سئو روش های مختلفی دارد که کارشناسان و متخصصین سئو از این روش ها استفاده می کنند تا به بهبود ترافیک وب سایت ها کمک کنند؛ توجه داشته باشید که بهبود ترافیک به افزایش فروش شما کمک شایانی می کند. البته توجه داشته باشید که بهینه سازی سایت فقط باید توسط افراد متخصص انجام شود در غیر این صورت هیچ کمکی به درآمدزایی و ترافیک وب سایت شما نخواهد داشت. حتی ممکن است دچار ضررهای جبران ناپذیر و غیر قابل بازگشت شوید.

در ادامه این مطلب به سه روش بهینه سازی سایت که توسط متخصصین سئو انجام می شود، می پردازیم:

سئو کلاه سفید

در سئو کلاه سفید یا White Hat SEO  همه قوانین و الگوریتم های گوگل لحاظ می شود و روند سئو به کندی پیش می رود. مشکلی که این روش دارد این است که روند کار به کندی انجام می شود و مدت زمانی لازم است تا عملیات سئو و رتبه گیری کلمات انجام شود. اما سئو کلاه سفید از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار می باشد.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO برخلاف سئو کلاه سفید است و در این روش همه قوانین و الگوریتم های مربوط به گوگل و موتورهای جستجو زیرپا گذاشته یا به نحوی دور زده می شوند. این روش مطابق با قوانین گوگل نیست و در صورت شناسایی توسط گوگل، سایت به عنوان اسپم شناخته می شود و خیلی سریع سایت از نتایج گوگل حذف خواهد شد.

توجه داشته باشید که در ابتدا و پس از انجام سئو سیاه، رشد خوبی از وضعیت سایت را مشاهده خواهید کرد و نتایج مطلوب به نظر می رسد. در این شرایط با کلمات کلیدی هدف در صفحات اول گوگل خواهید بود. ولی بعد از مدتی سایت شما به عنوان اسپم شناسایی خواهد شد و به عنوان متخلف با افت شدید و حتی حذف از نتایج گوگل مواجه می شوید. در نتیجه خیلی سریع رتبه خود را از دست خواهید داد.

سئو کلاه خاکستری

سئو خاکستری نوع دیگری از سئو است که در حال حاضر بیشتر مورد استقبال کارشناسان و متخصصین سئو قرار گرفته است. اکثر کارشناسان سئو ترجیح می دهند از این روش سئو برای بهبود ترافیک و رتبه وب سایت خود استفاده کنند. این مدل از سئونه سئو کلاه سفید است و نه سئو کلاه سیاه؛ چون عملیاتی که از این طریق انجام می شود بیشتر مبتنی بر سئو کلاه سفید است و از سئو کلاه سیاه نیز تا حدودی استفاده می کند.

مراحل بهینه سازی سایت را بشناسید!

خدمات سئو و بهینه سازی سایت در حال کلی در سه بخش کلی که در زیر ذکر شده انجام می شود. این سه بخش عبارتند از:

 • سئو تکنیکال (Technical SEO)
 • سئو داخلی (On page SEO)
 • سئو خارجی (Off Page SEO)

سئو فنی سایت :

سئو فنی یا تکنیکال اولین مرحله از سئو است که بیشترین بخش آن در فرآیند طراحی سایت انجام می شود. سئو فنی شامل موارد زیر است:

 • بهینه سازی ساختار سایت
 • بهینه سازی فایل robots.txt
 • آدرس صفحات (url ها)
 • ایجاد نقشه‌ سایت
 • نصب ssl
 • استفاده از Bread Crump
 • استفاده از structured data ‌ها
 • بهینه سازی صفحات 404
 • افزایش سرعت سایت
 • ریسپانسیو صفحات سایت
 • امنیت و سکیوریتی سایت

سئو داخلی

پس از سئوی تکنیکال، سئوی داخلی اهمیت بالایی دارد و بر اساس اصول سئو و تولید محتوای یونیک شکل بایستی انجام شود. همچنین متخصصص سئو باید از دانش روز آگاه باشد و مطابق با جدیدترین الگوریتم ها و استانداردهای گوگل عمل کند. به طور حتم می دانید که بخش اصلی سایت را محتوا تشکیل می دهد و سئوی داخلی بدون محتوای ارزشمند، ارزشی ندارد. در حال حاضر تولید محتوا به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای سئو در افزایش رتبه سایت در سئوی داخلی تاثیرگذار است و تیم وب آقا در زمینه خدمات سئو و بهینه سازی سایت از نیروهای خبره و کارآمد جهت ارائه خدمات سئو به مشتریان عزیز بهره مند است.
سئو و بهینه سازی سایت در بخش سئو داخلی عبارت است از:

 • بررسی و تحقیق کلمات کلیدی هدف
 • بهینه سازی محتوا
 • بهینه سازی  تجربه کاربری سایت
 • بهینه سازی تصاویر و ویدئو
 • بهینه سازی لینک های داخلی
 • بهینه سازی تگ عنوان
 • بهینه سازی هدینگ ها
 • بهینه سازی تگ توضیحات متا
 • بهینه سازی متا تگ ها
 • بهینه سازی ساختار URL
 • بهینه سازی تگ های بدنه سایت

سئو خارجی

سئوی خارجی آخرین مرحله از بهینه سازی سایت است و به عنوان حساس ترین و تاثیر گذارترین بخش در بهینه سازی سایت مطرح است.

سئو خارجی به این شکل است که با ایجاد لینک از سایت‌ های مرتبط به طور عادی و از طریق شبکه های اجتماعی، سایت‌ های ویدیویی و سایت‌های مرتبط می توانید به معرفی وب سایت خود اقدام کنید. در واقع از این طریق می توانید به کمک رسانه های اجتماعی وب سایت خود را به کاربران وب معرفی کنید. اما در حین کار لازم است تا با اصول و قوانین سئو آشنایی کامل داشته باشید و تمامی این عملیات باید توسط افراد متخصص که از دانش کافی در این زمینه برخوردار هستند، انجام شود. در غیر این صورت باعث افت رتبه وب سایت خواهد شد.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت در وب آقا

تمامی مراحلی ذکر شده در این مطلب به یک اندازه اهمیت دارند و نمی توان از هیچ یک از این مراحل چشم پوشی کرد.  همان طور که می دانید بهینه سازی سایت نوعی تخصص است که از طریق آن می توانید وب سایت خود را از 0 به 100 برسانید. البته باید با استراتژی صحیح و درست آن آشنایی کاملی داشته باشید و مطابق با یک برنامه هدفمند قدم بردارید. توصیه ما به شما عزیزان این است که پس از طراحی سایت، خدمات سئو و بهینه سازی سایت خود را به شرکت های متخصص بسپارید.

وب آقا، طراحی سایت در خارج از ایران را برای مشتریان خود به نحوی انجام می دهد که بتوانند در موتورهای جستجو رتبه و جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهند، از این طریق می توانید ترافیک سایت بیشتری جذب کنید و در صفحات بالاتری قرار بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات سئو و بهینه سازی سایت می توانید از طریق اطلاعات تماس وب آقا با ما در ارتباط باشید.