سئو مارکتینگ و اهمیت آن

seo web agha

سئو مارکتینگ و اهمیت آن موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به بررسی آن بپردازیم. سئو seo به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. سئو و دیجیتال مارکتینگ یک بخش مهم و جدایی ناپذیر است، و فرایندی می باشد که به وسیله آن یک وب سایت برای بهتر دیده شدن بهینه سازی می شود؛ تا در جستجو های مربوطه دارای نتیجه و رنکینگ بهتری باشد. معنی سئو یعنی سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، و کاربران زیادی از وب سایت شما بازدید کنند.

منظور از استراتژی سئو seo چیست؟

برای شروع کار خود به یک استراتژی درست و دقیق نیاز داریم. استراتژی ما در انجام خدمات سئو براساس شناخت ما از مخاطب و تحلیل رقبا به وجود می آید.

شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند + آنالیز رقبا + تدوین استراتژی محتوا = استراتژی سئو

بهینه سازی صفحه: در بهینه سازی صفحات وب سایت، هدف اصلی بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت می باشد. این فعالیت ها شامل تکنیک هایی است که به کمک آن تمام صفحات مهم را با استفاده از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی متا و … به موتورهای جستجوگر وصل کرد.

بهینه سازی صفحات غیرفعال: بهینه سازی کردن صفحه، با ساخت لینک و ارتقاء وب سایت صورت می گیرد. رتبه بندی یک سایت در یک موتور جستجو بسیار تحت تاثیر لینک های ورودی قرار دارد، و از یک سایت شناخته شده و معتبر یک لینک باید به سایت شما متصل شود. مهم این است که دایرکتوری های مقاله، لینک های پرداخت شده و … تاثیر منفی بر موتور جستجو دارند.

سئو و دیجیتال مارکتینگ یکی از موارد بسیار مهم می باشد. هدف سئو در دیجیتال مارکتینگ افزایش مشتریان برای تجارت و یا کسب و کار اینترنتی شما می باشد. در بازاریابی سنتی این عمل با چاپ تبلیغ کاغذی، بیلبورد، تراکت انجام می شد. این درحالی است که بازاریابی دیجیتال، سئو (SEO) را به عنوان مهمترین و بهترین روش شناساندن کسب و کار به دیگران می داند.

موتور های جستجو محتوای صفحات وب سایت ها را بررسی می کنند، و هر سال بیشتر از ۱۳ میلیارد جستجو در سراسر اینترنت انجام می شود، و با گسترده تر شدن دیجیتال مارکتینگ و رشد کسب و کارهای اینترنتی کم کم روش های سنتی از گردونه رقابت خارج می شوند.

همانطور که می دانید، کاربران از سایت هایی که در رتبه های اول گوگل قرار دارند بازدید می کنند. پس اگر وب سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، کاربران زیادی به سمت سایت شما جذب می شوند،.و مشتریان بیشتر با فروش بیشتر همراه است. سئو (SEO) بعنوان کم هزینه ترین روش و بدون نیاز به.استخدام بازاریاب، برای شناساندن.کسب و کار به مشتریان می باشد.

مهم ترین رکن سئو و دیجیتال مارکتینگ

اگر وب سایت شما بهینه سازی شده باشد، به آسانی می توانید.با نوشتن محتوای مناسب و مرتبط، نسبت به رقیب های خود برتری داشته باشید. به خاطر داشته باشید که سئو و دیجیتال مارکتینگ عمل ساده ای نیست.و فقط با تولید محتوا اکتفا نکنید.چرا که سئو (SEO) نیازمند علم و تجربه بالایی دارد.

هدف ما از بازاریابی سئو چیست؟

 • برندسازی
 • پیشی گرفتن از رقبا
 • جذب مخاطبان بیشتر
 • مشتریان هدفمند بیشتر
 • کسب درآمد بالا

 سئو مارکتینگ چیست

بخواهیم در مورد سئو مارکتینگ به زبان ساده صحبت کنیم؛ یعنی فعالیت های خود را در شبکه های اجتماعی به صورت متداول انجام بدهیم این کار باعث برندسازی ما می شود. از این رو داشتن اکانت اختصاصی به نام سایت تان در شبکه های اجتماعی یکی از فاکتورهای دیجیتال مارکتینگ و سئو به حساب می آید.

معنای مارکتینگ در شبکه اجتماعی لینکدین زیاد به چشم می آید شما می توانید با انتشار مقاله و باز نشر مقالات و همچنین قرار دادن لینک دیگر شبکه های اجتماعی خود محبوبیت خود را بین کاربران بالا ببرید.

مفهوم سئو در اهمیت برند

متن نام برند در محتواهای توزیع شده یک سیگنال بسیار قوی است. در واقع جست و جوی نام برند شما توسط کاربران در گوگل صفحات واقعی با نام برندتان در شبکه های اجتماعی مهم است.
مفهوم سئو در برند یعنی از طریق تولید پادکست یا ویدیوهای منتشر شده در یوتیوب نام برند خود را در پایان برای کاربر که شما را دنبال می کند طنین انداز کنید.

چرا دیجیتال مارکتینگ سئو اینقدر مهمه؟

 • هر ثانیه ۶۳۰۰۰ جستجو در گوگل انجام می شود.
 • ۶۱ درصد از کسب و کارهای دنیا، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال را مهم خطاب می کنند.
 • به طور متوسط ۴۱ درصد از هزینه های بازاریابی در شرکت های بزرگ برای فضای آنلاین خرج می شود.
 • ۴۶ درصد از جستجوها در گوگل به کسب و کارهای محلی اشاره می کنند.
 • نرخ تبدیل مشتری و هزینه سئو در مقایسه با روش های دیگر پایین تر است.

راز و رمزهای سئو سایت های فروشگاهی

 •  ساخت بلاگ و تولید محتوا در راستای محصولات
 • بهینه سازی عناوین محصولات
 • به جای سفارش طراحی سایت، سفارش طراحی سایت در یک دقیقه!
 • بهینه سازی داخلی محتوای صفحات محصولات
 • چگالی کلمه کلیدی هدف را رعایت کنید.
 • استفاده از کیبوردهای مرتبط در کل محتوا
 • ساخت بک لینک های با کیفیت
 • ساخت کد تخفیف برای مشتریان

سئو مارکتینگ یعنی رسیدن به اوج فروش به بهای جلو زدن از رقبا در رتبه بندی گوگل تداعی می شود. از این رو در آپدیت های بعدی این مقاله به نکات طلایی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال هم به صورت کامل تری اشاره می کنیم.

سوالات متداول در خصوص سئو مارکتینگ

استراتژی طلایی سئو seo چیست؟

شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند + آنالیز رقبا + تدوین استراتژی محتوا = استراتژی سئو

راز و رمزهای سئو سایت های فروشگاهی در چیست؟

ساخت بلاگ و تولید محتوا در راستای محصولات – بهینه سازی عناوین محصولات – چگالی کلمه کلیدی هدف را رعایت کنید – استفاده از کیبوردهای مرتبط در کل محتوا و…

درخواست مشاوره سئو مارکتینگ

به منظور دریافت مشاوره سئو مارکتینگ با مشاوران تیم وب آقا در تماس باشید تا از امکانات معرفی شده در سایت خود بهره مند گردید.