طراحی لوگو

  • طراحی لوگو

از فرایندهای مهم در برندینگ سازی یک مجموعه، طراحی لوگو می‌باشد. این لوگو که بهتر است در سطحی حرفه ای و غیر الگوبرداری تهیه شود به شما در تبلیغات موثر بسیار کمک خواهد کرد. یافتن متخصصی که به صورت حرفه ای خدمات طراحی لوگو را انجام دهد، مهمترین گام شما در برندینگ سازی کسب و کارتان است. در ادامه شما را با این موضوع بیشتر آشنا خواهیم کرد.

logo

انواع طراحی لوگو

لوگو برای طراحی شدن می تواند دارای سه نوع متفاوت باشد.

لوگو تایپ: از کنار هم قرار دادن حروف، می توان این نوع لوگو را تشکیل داد. اما جریان به همین سادگی نیست، بلکه طراح باید حروف را طبق شناخت مسئله آناتومی آنها، رعایت زیبایی های بصری و پیوستگی مناسب در طراحی کنار هم قرار دهد تا بتواند یک لوگوی جذاب ایجاد کند.

لوگو تصویری: در طراحی این نوع لوگو از اشکال، طرح ها، نمادها و حتی رنگ ها کمک گرفته می شود. این لوگو می تواند ساختاری ساده یا مفهومی داشته باشد. قطعا این نوع طراحی نسبت به طراحی لوگوتایپ دشوار تر است.

لوگو تلفیقی: این نوع لوگو، تلفیقی از لوگوتایپ و لوگوی تصویری می‌باشد. در این نوع باید لوگو به گونه ای طراحی گردد که میان حروف و تصاویر، هماهنگی محکمی برقرار باشد. قطعا چنین مواردی وقت گیر و دشوار تر خواهد بود.

 این دو بخش به صورت جداگانه باید به گونه ای طراحی شوند که هماهنگی محکمی بین آنها وجود داشته باشد.

هر فرد یا مجموعه ای، با توجه به علایق خود و در نظر گرفتن شرایط پیرامون، نسبت به انتخاب نوع لوگو اقدام می کند. اگر در انتخاب نوع لوگو نمی توانید تصمیم گیری کنید، می توانید با مشاورانی که امر طراحی را نیز به عهده دارند در این خصوص مشورت کرده و راهنمایی دریافت نمایید.

ضرورت طراحی لوگو

این نکته توسط شرکت های بزرگ درک شده است که یک لوگوی حرفه ای چه نقش اساسی در پیشبرد اهدافشان دارد. هنگامی که لوگوی شما در ذهن مخاطبان بیشتری نقش ببندد قطعا در آینده کسب و کار شما تاثیر گذار خواهد بود در واقع لوگوی شما، هویت شماست. از مزایای طراحی لوگو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یافتن هویت سازمانی و برندینگ سازی
  • امکان ثبت لوگو و انحصاری کردن
  • ایجاد امکان رقابت در بازارهای داخلی و جهانی
  • ایجاد تمایز میان شما و سایر رقبای تان
  • ایجاد اعتماد بیشتر مشتریان
  • استفاده از آن در تبلیغات
  •   و بسیاری موارد دیگر

طراحی لوگو اختصاصی

هنگامی که اقدام به طراحی لوگوی اختصاصی می کنید در واقع گامی مطمئن برای متفاوت بودن و قدرتمند بودن برداشته اید.

در واقع لوگو، هرچه خاص ‌تر، برند شما با هویت و منسجم تر است.

با ثبت لوگوی حرفه ای، علاوه بر پررنگ شدن در میان رقبایتان، جذب مشتری بیشتری نیز خواهید داشت.

در جریان ثبت لوگو، مواردی که نشان از کپی بودن داشته باشند قطعا پذیرفته نخواهند شد و همین امر نشان می دهد انتخاب یک لوگوی اختصاصی چه اهمیتی دارد. ‌

سفارش طراحی لوگو

اگر تمایل دارید که یک لوگوی اختصاصی و حرفه‌ای داشته باشید، می توانید با مراجعه به مجموعه های طراحی لوگو ما نسبت به سفارش آن اقدام کنید. انتخاب یک طراح کارآزموده به شما در داشتن یک لوگوی جذاب کمک زیادی خواهد کرد.

برای این که بتوانید مجموعه و طراح حرفه ای خود را بیابید می توانید از نمونه کارهای ما دیدن کنید.

در نهایت با ارائه نظرات و بیان شرایط کسب و کارتان و همین طور بررسی راهنمایی های طراح، قادر خواهید بود لوگوی مورد نظر خودتان را سفارش دهید.

نکات مهم در طراحی لوگو حرفه ای

هر لوگو از نوع ساده تا حرفه ای برای طراحی شدن نیاز به رعایت برخی نکات مهم دارند که دانستن آنها خالی از لطف نخواهد بود. در ادامه به تعدادی از مهم ترین این نکات اشاره خواهیم کرد.

لوگو باید خاص باشد: قطعا هر مجموعه ای تلاش می کند تا نوعی خاص برای طراحی لوگوی خود انتخاب کند. به عبارت دیگر لوگوی هر شرکت برای استفاده طولانی مدت و چه بسا دائمی آن ساخته می‌شود و قطعا باید به گونه ای خاص باشد که این قابلیت را پس از گذر مدت کوتاهی از دست ندهد. شرکت‌هایی که می خواهند لوگوی خود را مورد تغییر قرار دهند قطعا به این یقین رسیده اند که لوگوی قبلی با از دست دادن خاص بودن، دیگر بر روی مخاطبان تاثیر چندانی ندارد.

 این تغییر لوگو می تواند تا مدتها سبب آسیب های جدی به کسب و کار شما گردد. به همین جهت پیشنهاد ما به شما این است که حتما در ابتدای کار بر خاص بودن لوگویتان توجه ویژه داشته باشید.

لوگو باید بیان کننده ی صحیح مفهوم باشد

یک لوگوی حرفه ای باید بتواند معنا و مفهوم کسب و کار را به درستی به مخاطب القاء کند. از مواردی که می خواهیم در طراحی لوگو نهفته باشد هویت شرکت، هدف و نوع فعالیت آن است.

اگر یک لوگو صرفا به عنوان فقط یک نماد طراحی گردد بدون اینکه بیانگر مفاهیم باشد، قطعا با شکست مواجه خواهد شد و مالک آن به این نتیجه خواهد رسید که باید آن را مجددا تغییر دهد.

لوگو باید طراحی ساده داشته باشد: برای این که یک لوگوی خاص داشته باشید لازم نیست آن را به قدری پیچیده طراحی کنید که مخاطب نتواند ارتباط برقرار کند. یک لوگوی ساده اما حرفه ای می تواند مفهوم خود را با یک نگاه منتقل نماید. در واقع مخاطب با چنین لوگوهایی راحت تر ارتباط برقرار کرده و آن را به خاطر می سپارد.

لوگو باید خلاقانه باشد

کپی برداری از سایر لوگوها قطعا پیشرفتی برای آن به دنبال نخواهد داشت. در واقع لوگویی که خلاقانه طراحی می گردد به همان میزان نیز جذابیت و تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.

قیمت طراحی لوگو

یک لوگو برای قیمت پیدا کردن از عوامل مختلفی پیروی می کند. از جمله این عوامل می توان از میزان حرفه ای بودن مجموعه طراحی، تعداد اتودهای لازم، ابعاد و نوع لوگو و بسیاری دیگر نام بود. این که لوگوی شما توسط شخص یا نرم افزار طراحی گردد نیز بر نرخ نهایی آن تاثیر گذار خواهد بود. البته به یاد داشته باشید که لوگوهای طراحی شده توسط نرم افزار قطعا موفقیت طراحی توسط شخص را نخواهد داشت.

فرم مشاوره طراحی لوگو

"*" indicates required fields

انتخاب سبک لوگو
با وب آقا در شبکه های اجتماعی همراه باشید