روش‌ های اصولی تولید محتوای سایت و تاثیر آن

Basic methods of creating site content

روش‌ های اصولی تولید محتوای سایت و تاثیر آن موضوعی است که در این مطلب قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. افرادی که برای توسعه کسب و کارشان اقدام به راه اندازی سایت می کنند بر این نکته واقف هستند که برای موفقیت در عملکرد سایت، دریافت ترافیک بالا و ارتقا به بالاترین جایگاه جستجوی گوگل، باید نسبت به تولید محتوای سایت اقدام کنند. تولید محتوای اصولی قطعا پله جهش شما به سوی بهترین ها خواهد بود.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که محتوای تولیدی شما باید از قوانین و اصول صحیح پیروی کند تا بازخوردی که ارائه می دهد، به نتیجه دلخواه شما نزدیک گردد.

چرا باید از تولید محتوای اصولی در سایت استفاده کرد؟

از مهمترین فاکتورهایی که برای سئوی سایت بسیار حائز اهمیت است، تولید محتوای اصولی می‌باشد. محتوایی که آن را اصولی می نامیم باید از درجه کیفی بالایی برخوردار بوده و برای مخاطب جذاب باشد؛ در غیر این صورت هر فرد عادی هم میتواند در مورد یک موضوع محتوا تولید کند.

اما در حال حاضر متاسفانه شاهد حضور مجموعه ها و افرادی هستیم که مدام در حال تولید محتوا هستند اما بدون در نظر داشتن اصول این کار، محتوای وب سایت های مربوطه، بی کیفیت و فاقد جذابیت هستند و به هیچ عنوان هم نتوانسته اند تایید گوگل را کسب کنند.

روش‌ های اصولی تولید محتوای سایت چگونه است؟

قطعا هر دارنده سایت به دنبال تولید محتوایی کاربردی و جذاب است. زمانی این هدف محقق می گردد که در گام اول بررسی کنید چه کلمه کلیدی مربوط به موضوع مقاله شما مورد پسند و نظر مخاطب است. سپس آن کلمه را به تعداد مناسب در مقاله خود به کار ببرید. در گام بعدی باید مقاله ای که قصد ارائه آن را دارید، به گونه ای بنویسید که علاوه بر تخصصی بودن، تکراری یا کپی نباشد. چون مخاطبان مطلب شما به دنبال اطلاعات مفید، جدید و جذاب هستند.

با دانستن این نکات و رعایت آنها، همین حالا چند قدم اساسی را در افزایش ترافیک سایتتان برداشته اید؛ ضمن این که می توانید نظر گوگل را نیز جلب نمایید.

سعی کنید مقاله ای که تهیه می کنید مفید و در حد معقول باشد. برخی سایت ها با یک مقاله کوتاه تصور می کنند که نظر مخاطبان را جذب کرده اند، در صورتی که مقالات کوتاه علاوه بر این که در نظر موتورهای جستجو مانند گوگل مفید نیستند، برای کاربران نیز موثر واقع نمی شوند.

مورد بعدی که برای تولید محتوای اصولی باید مد نظر قرار دهید، محتوای متناسب با موضوع است. برای نمونه عنوان مقاله بسیار مهم است تا با موضوع مقاله مرتبط باشد.

اگر تمام موارد فوق را به درستی مد نظر قرار دهید، علاوه بر تولید محتوای اصولی، سبب جلب نظر مخاطبان و موتورهای جستجو شده و در نتیجه با کسب رتبه به بالاترین جایگاه در گوگل خواهید رسید.

اقدامات پیشنهادی برای تولید محتوای سایت به طور اصولی

اگر در ابتدای مسیر تولید محتوا قرار گرفته اید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید تا وب سایتتان موفق باشد، با ما در سایت وب آقا همراه باشید.

در ادامه به شما چند پیشنهاد ارائه خواهیم داد که قطعا به شما کمک می کند.

  • سایت های خارجی بسیاری موجود هستند که مطالب بسیار مفیدی در حوزه موضوع مقالات شما دارند. از آن جایی که به دلیل زبانی متفاوت ممکن است توسط مخاطبین شما مورد مطالعه قرار نگرفته باشند، بهتر است توسط شما ترجمه و مورد استفاده قرار گیرند.
  • مراجعه به کتاب ها و مجله های مرتبط و نسخه برداری از مطالب مفید
  • مقالات مرتبط را مطالعه کنید و چکیده ای با کیفیت از آنها استخراج نمایید.
  • با افراد آگاه و خبره مصاحبه نمایید.
  • اگر تجربه فردی از موضوعات و مقالات جدید دارید حتما آن را در اختیار مخاطب قرار دهید.
  • در سمینارها، نمایشگاه های آموزشی، کنفرانس ها و انجمن ها شرکت کنید و اطلاعات مفید را در سایت قرار دهید.

انواع روش های تولید محتوای سایت به طور اصولی

انجام ویرایش: استفاده از مطالب وب سایت های دیگر در وب سایت خودتان بدون ویرایش قطعا پسندیده و جالب نخواهد بود. در واقع باید محتواهای مربوطه را بازنگری کرده و پس از اصلاحات و تغییرات مناسب، بازنویسی نمایید.

به عبارت دیگر به جای انتقال مطالب کپی، آن را به بهترین شکل میتوان ویرایش نمود و در اختیار مخاطب قرار داد. با این حرکت اعتماد بیشتری از جانب آنها دریافت خواهید کرد.

برای کسب موفقیت بهتر است مطالب سایتها را مطالعه کنید و با نهایت دقت و تمرکز، در کنار یک نوشتار قوی و موثر، نتیجه بازنویسی تان را، تبدیل به یک محتوای جدید کنید.

کپی ادیتینگ محتوا یا Copy editing: در این روش می توانید کار خود را فقط بر روی قالب بندی متن، اصطلاحات نگارشی و غلط گیری محتوا متمرکز کنید. در واقع شاهد تغییرهای چندانی نخواهد بود اما بهتر است برای جلوگیری از محتوای کپی، محتوای شما ویرایش شود.

لازم است بدانید که این روش برای شما ارزش محتوایی زیادی به همراه ندارد و فقط میتواند برای سایت شما تولید محتوا کند.

سخن آخر

شاید استفاده از ابزارهای گوناگون ادیت متن که امروزه مورد توجه تعدادی از وب مستر ها قرار گرفته، کار شما را آسانتر کند اما با توجه به عدم درک این ابزار از معنی و مفهوم کلمات، سبب ایجاد اختلال در معنای مقاله شده و قطعا ارزش کار شما را پایین می آورد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای تولید محتوای اصولی، از مطالب فوق کمک گرفته و علاوه بر تاثیر گذاری بر روی مخاطبانتان، نظر گوگل را نیز جلب نمایید. قطعا محتوایی که با دقت و تمرکز شما تولید شود، در ارائه مفهوم و حس خوب به مخاطب تاثیرگذار است.

نکته: قطعا داشتن یک سایت برتر در مقایسه با سایر رقبایتان، برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دستیابی به این هدف، باید محتوایی اصولی و قوی داشته باشید. در این قسمت دو راه حل پیش رو دارید، یا این که برای تولید محتوا هزینه کنید و یا از ترفندهای سئو و یادگیری آن ها، برای تولید محتوا بهره ببرید. سایت وب آقا بهترین متخصصان را در اختیار شما قرار می دهد تا در این زمینه بهترین محتواها را برایتان تولید کنند.