طراحی سایت شرکتی

امروزه اکثر شرکت های پیشرفته به دنبال طراحی سایت شرکتی برای شرکت خود می باشند که در آن خدماتی مانند آشنایی با محصولات شرکت، آشنایی با نحوه سفارش محصولات از شرکت،  ارائه رزومه کاری خود و بسیاری از خدمات دیگر را به مشتریان و مخاطبان خود ارائه می دهند.

طراحی سایت هم برای شرکت های با سابقه و توسعه یافته ضروری است و هم برای شرکت های تازه تاسیس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم شما را با طراحی سایت شرکتی و مزایای آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

هر آنچه که باید در مورد طراحی سایت شرکتی بدانید!

در دنیایی که رقابت میان شرکت های مختلف به علت ازدیاد و اهمیت جذب مشتری افزایش یافته است، راه های مختلفی برای جذب مشتری وجود دارد که یکی از این راه ها، طراحی سایت است.

هدف طراحی سایت شرکتی آشنایی مخاطبان و مشتریان با خدمات ارائه شده در شرکت و موسسه است که به وسیله این راه ارتباطی مجازی تمامی محصولات به مشتریان معرفی شده و ویژگی های آن ها به مشتریان معرفی می شود.

اگر شرکت محصولی برای ارائه نداشته باشد خدماتی که در اختیار مشتریان و مخاطبان قرار می دهد را معرفی می کند و کلیه ویژگی های آن ها را مورد بررسی قرار می دهد تا مشتریان بتوانند به راحتی ویژگی های خدمات یا کالای مورد نظر خود را بررسی کنند و سپس انتخاب خود را انجام داده و خرید خود را انجام دهند.

به دلیل استفاده روز افزون مردم از فضای مجازی و اینترنت، طراحی سایت شرکتی نوعی تبلیغات محسوب شده و انجام آن یک راه افزایش مشتری و سوددهی شرکت می باشد و یک امتیاز مثبت در رقابت محسوب می شود.

در طراحی سایت شرکتی باید دقت نمود تا عکس دقیقی از محصول قرار داده شود تا مخاطب بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار نموده و در صورت خرید عکس با اصل محصول تفاوتی نداشته باشد. همچنین بهتر است کلیه مشخصات و قیمت خدمات ارائه شده به درستی قرار داده شود. طراحی سایت شرکتی، ایجاد یک راه برقراری ارتباط بین مشتریان و شرکت مورد نظر است و ایجاد آن و معرفی محصولات و خدمات را می توان نوعی بازاریابی در نظر گرفت که نتایج آن نیز در افزایش جذب مشتری و میزان سود دهی بسیار تاثیرگذار است.

امروزه شرکت های بزرگ و کوچک بنا به دلایل مختلفی اقدام به طراحی سایت شرکتی می کنند. از جمله دلایل می توان به معرفی محصولات و خدمات، افزایش بازار داخلی و خارجی،  ارائه رزومه کاری، برندسازی، برداشتن محدودیت های زمانی و مکانی، کاهش مخارج و هزینه ها، ورود به عرصه رقابت و غیره اشاره کرد.

انواع طراحی سایت از نظر کارکرد را بشناسید!

از جمله امکانات طراحی سایت شرکتی نیز می توان موارد زیر را نام برد:

  • طراحی وب سایت به صورت واکنش گرا: به این معنی که سایت در تمامی دستگاه های ارتباطی قابل نمایش باشد.
  • صفحه درباره ما: در این بخش می توان اطلاعات لازم درباره شرکت از جمله راه های ارتباطی، رزومه و غیره را در اختیار مخاطب قرار داد.
  • ارتباط با مشتریان
  • گالری تصاویر
  • قسمت مشاهده مشخصات محصولات و خدمات
  • سوالات، انتقادات، پیشنهادات و ثبت امتیاز برای شرکت و محصولات آن
  • پشتیبانی آنلاین مشتریان
  • بخش سفارش گیری و محاسبه قیمت
  • و غیره

زمان ثابتی برای طراحی سایت شرکتی می توان تعیین کرد، چرا که به امکانات مورد دلخواه شرکت بستگی دارد. در ضمن قیمت طراحی وب سایت نیز به همین امکانات و انتظارات شرکت وابسته است.

 مزایا طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی به دلیل ارتباط زیاد مردم با فضای مجازی یکی از بهترین شیوه های ارتباط شرکت با مشتریان و بازاریابی و افزایش میزان سوددهی شرکت می باشد. با مشاهده سایت شرکت در اینترنت افراد می توانند به خوبی با خدمات شرکت مورد نظر آشنایی پیدا کنند و از میزان بهای خدمات ارائه شده آگاهی یابند.

اگر طراحی سایت شرکتی با توجه به سلیقه و علایق انسان ها صورت گیرد و به درستی تمامی اطلاعات و آگاهی ها نسبت به خدمات ارائه شده و محصولات شرکت را به مردم بدهد، می تواند از نقاط مثبت در زمینه بازاریابی شرکت محسوب شود و افراد بسیاری متمایل به خرید و استفاده از خدمات شرکت شوند. همچنین اعتبار کسب و کار شرکت افزایش می یابد.

این معرفی خدمات و محصولات به صورت بیست و چهار ساعته در اختیار مشتریان و مخاطبان گرامی بوده و نیاز به استخدام یک مشاور محصولات و خدمات جهت توضیح آن ها به تک تک مشتریان را رفع می کند.

از طرفی مشاوران تنها می توانند تعداد کمی از مشتریان را راهنمایی کنند اما هم زمان هزاران نفر می توانند از سایت استفاده کرده و راهنمایی دریافت کنند که این امر، راحتی مشتریان و کاهش هزینه های جذب مشاور و افزایش اعتماد مردم به شرکت و…. را به همراه خواهد داشت. یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت شرکتی، به صرفه بودن و ماندگار بودن آن است.

کاهش هزینه در تبلیغات

در مقابل صرف هزینه های زیاد برای تبلیغ شرکت در تلویزیون و یا به روی بیلبورد های بزرگ شرکتی، شما می توانید با هزینه کمتر و با دقت و طراحی بهتر یک سایت برای شرکت، یک راه تبلیغاتی طولانی مدت برای خود داشته باشید و این راه تبلیغاتی برای همه مردم در دسترس است و بسیار مقرون به صرفه می باشد. امروزه اکثر شرکت ها از طراحی سایت شرکتی استفاده می کنند و اولین راه اعتماد مردم به یک شرکت، مشاهده سایت آن شرکت است.

در کنار این که طراحی سایت می تواند به جلب مشتری کمک شایانی کند، عدم وجود سایت برای شرکت می تواند باعث از دست دادن مشتریان شود.

موارد مهم در طراحی سایت شرکتی

در طراحی سایت شرکتی مواردی وجود دارد که رعایت آن ها باعث پیشرفت شرکت خواهد شد. اولین نکته این است که طراحی سایت شرکتی به هر میزان که خلاقانه تر باشد، مخاطب و مشتری بیشتری جذب آن می شوند و میزان فروش محصولات و خدمات شرکت افزایش می یابد.

نکته بعدی ارائه دقیق محصولات و خدمات و معرفی و ذکر ویژگی دقیق آن ها است. نباید توصیف اغراقانه از محصول داشت تا بعد از خرید محصولات و خدمات مشتری احساس کند تفاوتی میان واقعیت و آن چه در سایت بیان شده است وجود دارد.

همچنین در کنار معرفی محصولات و خدمات شرکت باید مطالبی مانند سابقه کار شرکت، سال تاسیس، نحوه ارتباطی غیر از سایت مشتریان با شرکت، خدمات فروش، خدمات پس از فروش محصولات و خدمات، راهنمایی های لازم جهت سفارش خدمات و محصولات از طریق سایت یا راه های دیگر ممکن و نکات دیگر حائز اهمیت ذکر شود.

هدف از طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی مطابق با هدف شرکت نیازمند به آن طراحی می شود. برخی سایت ها صرفا برای معرفی و فروش محصولات و خدمات شرکت ساخته می شوند.

برخی سایت ها بخش هایی در طراحی سایت شرکتی خود برای مشاوره های مرتبط با محصولات شرکت قرار داده اند. بخشی از طراحی سایت به نظر سنجی های مردمی در رابطه با خدمات و محصولات شرکت اختصاص دارد.

به طور کلی هدف از طراحی سایت شرکتی، ایجاد یک فضای مناسب برای فروش اینترنتی محصولات و خدمات یک شرکت است. طراحی سایت شرکتی نیاز شرکت به تبلیغات کاغذی را کاهش می دهد و یکی از اهداف آن صرفه جویی و کمک به محیط زیست می باشد.

سایت شرکت امکان خرید آسان را برای افراد فراهم می سازد و در وقت مشتریان و سرمایه آن ها صرفه جویی می کند زیرا فرد می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن بدون مراجعه حضوری تنها از طریق چند کلیک محصول و خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.

بعد از بهینه سازی سایت شرکتی، موتور جستجوگر گوگل هنگامی که فردی محصول خاصی را می خواهد که در این شرکت ام قابل ارائه و تولید است، سایت شما را در ابتدای جستجوها آمده و میزان بازدید سایت شما افزایش یافته و مشتریان شما نیز زیادتر خواهند شد.

بنابراین طراحی سایت شرکتی باید خلاقانه و با دقت انجام گیرد تا بهینه سازی هر چه سریع تر اتفاق افتد. یکی دیگر از اهداف طراحی سایت شرکتی، بهبود کسب و کارها با مبلغ اندک است که تاثیرات بسیار زیادی دارد.

با وب آقا در شبکه های اجتماعی همراه باشید