تاثیر سئوی محلی در طراحی سایت و افزایش درآمدزایی

The impact of local SEO in website design

در این مطلب قصد داریم به توضیحاتی در خصوص تاثیر سئوی محلی در طراحی سایت و افزایش درآمدزایی بپردازیم. به طور حتم متوجه شدید که سئو به عنوان بخش مهمی از کسب و کارهای آنلاین محسوب می شود. روز به روز گوگل هوشمندتر از قبل می‌ شود و نتایجی را به کاربران نشان می دهد که مرتبط با نتایج جستجوی آنها است. موقعیت مکانی شما برای گوگل حائز اهمیت است. زیرا در حال حاضر یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که گوگل برای نشان دادن نتایج جستجوهای شما مد نظر قرار می دهد، موقعیت مکانی شماست. در حال حاضر اکثر افراد به منظور یافتن کسب و کارهای محلی که به محصولات و خدماتشان نیاز دارند، در اینترنت به جستجو می پردازند. سئوی محلی از این نظر حائز اهمیت است که افراد بتوانند نیازهای خود را در نزدیک محل زندگیشان پیدا کنند.

سئوی محلی چیست؟ چگونه به بهتر دیده شدن ما کمک می کند؟

سئوی محلی یا Local Seo به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در مورد بهینه ‌سازی رتبه سایت به منظور افزایش ترافیک بیشتر از سوی مخاطبان محلی می بایست انجام شود. چنانچه مالک یک کسب و کار محلی مانند رستوران، آرایشگاه، فروشگاه، داروخانه و دیگر مشاغل هستید، مهم ترین اقدامی که نیاز است برای جذب مخاطبان محلی انجام دهید، این است که آنها بدانند که کسب و کار شما در کجا قرار دارد.
در نتیجه، از این طریق می توانید به کاربران مکان کسب و کار خود را معرفی کنید. در اصل، سئوی محلی نوعی از سئو گفته می شود که با هدف معرفی یک موقعیت مکانی خاص انجام می‌شود تا از این طریق مشاغل بتوانند مخاطبان هدف بیشتری را در آن محدوده جذب نمایند.

برای درک بهتر فرض کنید که کاربران عبارت “طراحی سایت در نروژ” را جستجو کنند. در این حالت اگر شما شرکت طراحی وب در نروژ هستید، از طریق سئوی محلی به گوگل می ‌فهمانید که در کجا قرار دارید و گوگل وب سایت شما را به همه افرادی که به دنبال شرکت طراحی سایت در نروژ هستند، نشان خواهد داد.

سئوی محلی چگونه بر روی کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد؟

در ادامه این مطلب قصد داریم به سئوی محلی و تاثیر آن بر روی کسب و کار بپردازیم. تاثیر این موارد به شرح زیر است:

1- به مشتریان اطلاعات کسب و کار شما را ارائه می دهد

سئوی محلی از این طریق به بازدیدکنندگان کمک می‌ کند تا اطلاعات کاملی از مشاغلی که با آن در تماس هستند، داشته باشند. جالب است بدانید که آنها از این طریق می ‌توانند در چند دقیقه اطلاعاتی مانند، پیشنهادات و تخفیف‌های خاص و دیگر اطلاعات را به دست آورند. این اطلاعات برای بعضی از مشتریان حائز اهمیت است.

2- کمک به مردم برای یافتن کسب و کار شما

اغلب افراد زمانی که به دنبال کسب و کارهای نزدیک اطراف خود هستند، در اینترنت به جستجو می پردازند. آن ها از این طریق می توانند محصولات و خدمات مورد نظر خود را بیابند و نسبت به خرید آن ها اقدام کنند. پس چنانچه سئوی محلی وب سایت شما به درستی انجام شود، می توانید در نتایج اول موتورهای جستجو باشید و بیشترین فروش را به خود اختصاص دهید.

3- مفید برای کسب و کار

به طور حتم می دانید که داشتن وب سایت به شما کمک می کند تا در بستری مناسب محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید و درآمد خوبی از این طریق به دست آورید. اما ممکن است برخی مشاغل نوپا وب سایتی نداشته باشند. اگرچه توصیه ما به آن ها این است که هر چه سریع تر نسبت به طراحی وب سایت اقدام کنند. با این حال شما می توانید اطلاعات کسب و کار از قبیل آدرس، شماره تماس، نوع فعالیت و جزئیات حرفه خود را ثبت کنید. از این طریق کاربران می توانند از حضور شما مطلع شوند و با شما تماس گرفته و از خدمات و محصولات شما بهره مند شوند.

4- افزایش مشتریان دائمی

هنگامی که کاربران به چیزی نیاز دارند و محصولات و خدمات مورد نظر خود را جستجو می ‌کنند، پس از یافتن کسب و کار مورد نظرشان، به مشتری شما تبدیل می‌ شوند. در نتیجه بیشتر کاربرانی که از سئوی محلی به شما مراجعه می کنند، مشتریان واقعی هستند و سبب افزایش نرخ تبدیل خواهند شد.

5- اعتماد سازی در نزد مخاطبان

در دنیای امروزی بهترین روش برای شناخته شدن تبلیغات است. طراحی سایت نوعی از تبلیغات است که به شما کمک می کند ضمن معرفی کسب و کارتان، محصولات و خدمات خود را به مخاطبان نمایش دهید. در نتیجه هر چقدر اطلاعات بیشتری از شما در اینترنت وجود داشته باشد، باعث اعتماد سازی بهتر نزد مخاطبان خواهد شد. در صورتی که دیگران به شما اعتماد کنند، فروش شما افزایش می یابد.

چرا به سئوی محلی نیاز داریم؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که چرا به سئوی محلی نیاز داریم؟ چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که سئوی محلی برای افراد ارائه ‌دهنده خدمات و محصولات در موقعیت مکانی محلی کمک بزرگی است. زیرا افراد ترجیح می دهند به مکانی که در آن به دنبال خدمات و محصولات هستند، مراجعه ‌کنند. اغلب مردم پس از جستجو در گوگل و یافتن نتایج مرتبط بر روی دکمه تماس کلیک می ‌کنند.

سئو به شما عزیزان کمک می کند تا از طریق موتورهای جستجو به افرادی که به خدمات و محصولات شما نیاز دارند، دسترسی پیدا کنید. چنانچه تاکنون برای حرفه خود وب سایتی طراحی نکرده اید، یا نسبت به انجام سئو در سایت خود اقدامی نکرده اید، همین حالا می توانید با همکاران ما در تیم وب آقا تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.