طراحی سایت خبری

 طراحی سایت خبری

با طراحی سایت خبری می توان این امکان را فراهم نمود که بسیاری از اطلاعات را از جمله خبرها، متون، تصویرهای مهم و غیره را در اختیار مراجعه کنندگان قرار داد. برای این منظور مشخص کردن هدف سایت خبری لازم است چرا که می بایست به مخاطب اعلام گردد که در این سایت شاهد چه نوع اخباری خواهد بود. دومین موردی که نیاز است رعایت کنید به روز و آنلاین بودن اطلاعات است. به یاد داشته باشید که حضور شما پیوسته در گرو حضور فعال شما در اینترنت خواهد بود.

در ادامه مطلب در سایت وب آقا شما را بیشتر با اهداف و سایر اطلاعات طراحی سایت خبری آشنا خواهیم کرد.

هدف از طراحی سایت خبری

شاید باید در مورد این جمله کلمه تاسف را به کار برد اما واقعیت این گونه است که دیگر روزنامه مانند گذشته محبوبیت خود را ندارد و امروزه بسیاری، اخبار را از طریق اینترنت و فضای مجازی دنبال می کنند.

در واقع امروزه طراحی سایت خبری به یک رسانه رونق و اعتبار می‌بخشد. این مهمترین ضرورت داشتن یک سایت خبری است.

شاید برایتان سوال باشد که فقط رسانه ها می‌توانند سایت خبری داشته باشند؟ در پاسخ می توان گفت که امروزه بسیاری از سازمان ها و حتی مشاغل دارای سایت خبری هستند.

در اصل وجود چنین سایتی برای بسیاری از موارد غیر رسانه ای، الزامی می باشد، در حالی که باقی موارد می‌توانند در مورد داشتن آن، حق انتخاب داشته باشند.

از دیگر هدف‌هایی که طراحی سایت خبری به همراه دارد ایجاد درآمد برای سازنده آن است. با انجام اقدامات لازم و تولید محتوای به روز، قطعا بر تعداد بازدید کنندگان افزوده می گردد و نتیجه آن نیز افزایش درآمد خواهد بود.

محتوا در طراحی سایت خبری

برخی سایت های خبری با انتشار و تولید محتوای خبری با کیفیت امروزه توانسته اند جزو موارد برتر در این حوزه باشند که از جمله می توان به ایسنا، تابناک و جام نیوز اشاره کرد. اما برخلاف این موارد شاهد سایت‌هایی هستیم که هیچ گونه کیفیتی ندارند. پس قبل از تشکیل چنین سایت‌هایی بهتر است در مورد آن انگیزه و هدف داشته باشید.

آن چیزی که یک کاربر را جذب سایت می کند، محتوای آن است. اگر محتوای سایت خبری جذاب و مناسب باشد قطعا هزاران مخاطب روزانه از آن بازدید خواهند داشت و همین امر باعث کسب درآمد برای دارندگان سایت می گردد.

امکانات طراحی سایت خبری

زمانی که یک سایت خبری را طراحی می کنید باید ویژگی های به خصوصی را در نظر داشته باشید که برخی از آن ها را در ادامه بیان خواهیم کرد:

۱- باید محیط سایت را به گونه ای طراحی کنید که مخاطب از ورود به آن احساس رضایت داشته باشد.

۲- قرار دادن بخشی تحت عنوان آرشیو اخبار

۳- ایجاد قابلیتی که کاربران بتوانند اخبار مورد نظرشان را به آسانی دریافت کنند.

۴- امکان نمایش اخبار بر اساس دوره زمانی

۵- ایجاد امکان مشاهده پربازدیدترین اخبار

۶- امکان ارسال اخبار توسط کاربران (به عبارت دیگر از مخاطبان خبرنگار بسازید)

۷- امکان اشتراک گذاری محتوای خبری در پلتفرم های اجتماعی

۸- ایجاد قسمت خبرنامه

۹- دارا بودن سیستم گردش خبر جهت بررسی مدیر سایت

۱۰- دسته بندی خبرهایی که موضوعات مرتبط دارند

۱۱- قرار دادن قسمت انجام پرینت از محتوای متنی و تصویری

۱۲- دارا بودن سیستم مدیریت محتوا

۱۳- و غیره

ویژگی‌‌های طراحی سایت خبری

سایت خبری برای دستیابی به موفقیت باید ویژگی های خاصی داشته باشد که در ادامه هر کدام را بیشتر توضیح خواهیم داد:

واکنش گرایی به این معناست که کاربر با هر دستگاه ارتباطی هوشمند بتواند از سایت بازدید کند.‌ سایتی که این ویژگی را نداشته باشد قطعا به زودی از رده خارج خواهد شد.

  • جستجو آسان

سایت خبری باید امکان جستجوی ساده و پیشرفته را برای کاربران مهیا کند تا هر سلیقه ای به راحتی بتواند مسیریابی نماید.

  • سرعت بالا

سرعت بالای بارگیری صفحه، مهم ترین ویژگی هر سایتی از جمله خبری است چرا که کاربران امروزه به دلیل مشغله های فراوان حاضر نیستند وقتشان را بیهوده صرف کنند.

  • سئو سایت خبری

برای این که سایت خبری شما در بالاترین نتایج جستجو کاربران در گوگل قرار بگیرد باید طراحی سایت خبری با اصول سئو کاملا سازگار باشد.

  • امنیت در طراحی سایت خبری

سایت خبری باید از اصولی ایمن پیروی کند که از زمان تهیه تا زمان وجود سایت از ویژگی های مهم آن تلقی می گردد.

  • شکل ظاهر سایت

شکل ظاهری یک سایت خبری می تواند شامل قالب، فونت، رنگ و غیره باشد که علاوه بر نشان دادن کیفیت سایت، سبب جذب دید بصری مخاطب خواهد شد.

راههای ساخت سایت خبری

در ادامه چند راه برای ساخت یک سایت خبری را به شما شرح خواهیم داد:

ساخت سایت خبری با برنامه نویسی

در حوزه فعالیت های کامپیوتری، دانشی تخصصی تحت عنوان برنامه نویسی وجود دارد که در ایجاد سایت ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته یادگیری دانش برنامه نویسی برای بسیاری دشوار است و به همین جهت امروزه از روش های دیگری نیز برای طراحی سایت خبری استفاده می شود.

طراحی سایت خبری با وردپرس

وردپرس سیستم مدیریت محتوای قوی و قدرتمندی می‌باشد که برای بهره گیری از آن باید از متخصص طراحی سایت با وردپرس کمک بگیرید. این سیستم قدرتمند قادر است یک سایت خالی را به یک سایت خبری فعال و موفق تبدیل کند. البته یادگیری کارکرد با این روش نیاز به آموزش فراوان دارد.‌

طراحی سایت خبری با سی فایو

سی فایو سرویس راحتی است که بر پایه ی وردپرس طراحی شده و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن به شما در طراحی سایت خبری کمک کند. برای این منظور لازم است در ابتدا قالب و دامنه ی مورد نظرتان را انتخاب کرده و سایت را ایجاد نمایید. این روش  علاوه بر صرف هزینه کمتر، زمان پایین تری احتیاج دارد.

قیمت طراحی سایت خبری

هر سایت خبری بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین قیمت می شود. از جمله این پارامترها می توان به سرعت لود شدن، سادگی اما در عین حال هوشمندی، زمان ساخت و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

سایتی که تمام این پارامترها را دارا باشد قطعا ارزش بیشتری خواهد داشت. اگر قصد دارید که سایت خبری شما توسط یک مجموعه متخصص طراحی گردد می توانید این کار را به متخصصان ما بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

با وب آقا در شبکه های اجتماعی همراه باشید